Najnowsze wiadomości

4 października 2023 11:53

Pielęgnacja skóry przy goleniuDbanie o własny wygląd w dzisiejszych czasach nie jest już tylko domeną kobiet. Mężczyźni coraz chętniej troszczą się o siebie, bo widzą tego efekty. Jednym z podstawowych aspektów troski o własny wygląd jest pielęgnacja skóry przy goleniu. Niezwykle ważne jest, aby robić to we właściwy sposób, aby uniknąć nie tylko zacięcia, ale także późniejszych podrażnień. W niniejszym artykule zdradzamy kilka tricków w jaki sposób się golić, aby było to łatwe i przyjemne. Zapraszamy do lektury.

Zatroszcz się w pierwszej kolejności o skórę

Po pierwsze zadbaj o to, aby twoja skóra i włosy były odpowiednio przygotowane do zabiegu golenia. Musisz pamiętać, że troska o skórę twarzy oraz znajdujące się na niej owłosienie oznacza codzienną pielęgnację. Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni krem dopasowany do twojego rodzaju skóry. Jeśli twoja skóra się przetłuszcza, wybierz krem matujący, jeśli ma tendencję do zaczerwienień i pękających naczynek, zdecyduj się na krem do cery naczynkowej. Jeśli natomiast twoja twarz ma skłonności do przesuszenia, sięgnij po krem intensywnie nawilżający. Co więcej, odpowiedni krem zadba również o twój zarost, a przede wszystkim na znajdującą się pod nim skórę, która w normalny sposób musi się złuszczać. 

Warto zadbać również o zdrowo zbilansowaną dietę oraz suplementację biotyną czy kompleksem witamin A plus E. Będą ci za to wdzięczne nie tylko włosy na twojej głowie, ale także twój zarost. Właściwie zadbaną skórę, trzeba jednak jeszcze dodatkowo przygotować do golenia. Przede wszystkim należy zrobić coś co zmiękczy włosy. W jaki sposób? Możesz skorzystać albo z gotowego produktu jak pianka czy żel do golenia, których skład ma za zadanie ułatwić ci tego zabieg właśnie poprzez zmiękczenie włosów. Jeśli jednak nie masz pod ręką ani pianki ani żelu, możesz np. wziąć gorący prysznic albo też zmoczyć ręcznik w gorącej wodzie i przyłożyć go do twarzy na kilka minut. Co dalej? 

Jak właściwie ogolić skórę twarzy? 

Aby tym razem nie polała się krew, w pierwszej kolejności zadbaj o to, aby maszynka, którą zamierzasz się ogolić, była odpowiednio ostra. Nic tak nie utrudnia golenia jak pozapychana, rdzewiejąca, tępa golarka. Drugą istotną sprawą jest to, aby golić się we właściwym kierunku. Czyli jak? Przede wszystkim nigdy pod włos, bo w ten sposób możesz nie tylko w łatwy sposób się zaciąć, ale co więcej możesz także nabawić się niepotrzebnych podrażnień skóry. Niestety każdy z nas cechuje się nieco innym zarostem, więc zanim przystąpisz do golenia, przyjrzyj się dokładnie swojej twarzy i zauważ w którą stronę włosy się kładą i właśnie w tym kierunku rozpocznij golenie.

Nie pomijaj pielęgnacji tuż po 

No właśnie. Nie ulega wątpliwości, że jakbyś się nie starał, twoja skóra po goleniu zawsze jest nieco podrażniona. To, co można i należy dla niej zrobić, to zadbać o nią zaraz po tym, jak skończysz się golić. Skorzystaj przede wszystkim z gotowego produktu, jak balsam czy krem po goleniu, który znajdziesz w każdej drogerii, a także w sklepach internetowych.