Najnowsze wiadomości

4 października 2023 12:01

Czego mężczyźni nie lubią w płci pięknej?Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego wciąż nie udają ci się związki? Starasz się, stroisz i przez moment jest fajnie, ale kiedy tylko brniecie dalej, on nagle przestaje się odzywać, a kiedy już to zrobi, ucina znajomość z tobą? Jeśli ten scenariusz brzmi znajomo, koniecznie przeczytaj uważnie ten artykuł i zapoznaj się z cechami, które najbardziej denerwują mężczyzn w kobietach. Zachęcamy cię też do krytycznej autorefleksji. Być może dzięki temu rozwiążą się twoje problemy w budowaniu trwałych relacji damsko-męskich. 

Po pierwsze: nie bądź natrętna 

Nic tak nie wkurza facetów jak telefony czy wiadomości po kilka razy w ciągu godziny. Jest gorzej, kiedy okazuje się, że płeć piękna nie ma zbyt wiele do powiedzenia swojemu ukochanemu niż standarowe “Co porabiasz?”. To jasne, że o nim myślisz, jasne też jest, że on myśli o tobie. Musisz jednak zrozumieć, że faceci są nieco inaczej skonstruowani, niż kobiety i dlatego niektóre nasze zachowania (jak właśnie masa telefonów jednego dnia) dla kobiety są oznaką troski i zaangażowania, dla faceta natomiast oznaczają próbę kontrolowania. Zrezygnuj z tego, jeśli nie chcesz go stracić. Ogranicz kontakt do maksimum, zwłaszcza w godzinach jego pracy lub dodatkowych zajęć i przeprogramuj się, że odpowiedź na twoją wiadomość nie musi przyjść w ciągu minuty od jej wysłania, a brak odpowiedzi wcale nie oznacza, że mu nie zależy. W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni są jednozadaniowi. Zwyczajnie nie potrafią skupić się zarówno na pracy, jak i na sms-owaniu z tobą. Tak mają, a ty po prostu się z tym pogódź. 

Po drugie: nie kontroluj go 

W zasadzie ta cecha powinna być numerem jeden na naszej liście. Nikt nie lubi być sprawdzany na każdym kroku, zwłaszcza dorosły człowiek. Jeśli chcesz stworzyć szczęśliwy partnerski związek, musisz jednak zrezygnować z kontroli, bo w zdrowej relacji nie ma na nią miejsca. Pomyśl tylko jak bardzo wkurzali cię twoi rodzice z pytaniem, kiedy wrócisz do domu, kiedy ty jeszcze bawiłaś się w najlepsze i ostatnią rzeczą, o której myślałaś, był właśnie powrót do domu. Wyobraź sobie też sytuację, kiedy mama czyta twój pamiętnik, a następnie robi ci karczemną awanturę, albo kiedy przegląda twój telefon i każe ci się tłumaczyć z różnych dziwnych treści, które wysłałaś ty sama, albo które ktoś napisał do ciebie. Niefajnie, co? Zatem nie rób tego facetowi, na którym ci zależy, bo stracisz go przy pierwszej takiej okazji! 

Po trzecie: nie plotkuj 

Tak, wiemy to trudne, ale niestety prawdą jest, że facetów strasznie wkurza babskie plotkowanie. Oczywiście nie ma w tym nic złego, o ile robisz to z własną przyjaciółką, a jego nie ma w pobliżu. Jeśli jednak jesteście gdzieś razem, a akurat dzwoni twoja kumpela z nowinkami ze świata znajomych, spław ją grzecznie i powiedz, że oddzwonisz, bo teraz jesteś zajęta. Mężczyznom nasze plotki nie są do niczego potrzebne, a co więcej możesz go tym sposobem zrazić do siebie. Jeśli przez przypadek usłyszy o sekretach, jakie beztrosko podajesz dalej, może nie tylko nie chcieć powierzyć ci własnych, ale co gorsza, może nie chcieć mieć z tobą w ogóle do czynienia.