Najnowsze wiadomości

4 października 2023 13:04

Męski zegarek do eleganckiej stylizacjiModnie ubrany mężczyzna to obiekt, za którym trudno będzie się nie obejrzeć kobietom, z dobrym wyczuciem stylu. Strój skrojony na miarę, a może nonszalancki look, gdzie wszystko zdaje się mieć przemyślane miejsce i funkcję. Elegancko czy na luzie? Przede wszystkim wybierz to, w czym czujesz się dobrze i wygodnie. Pamiętaj, że aby być modnym, nie musisz, a wręcz nie możesz udawać kogoś, kim nie jesteś. Powinieneś to po prostu czuć i widzieć m.in. jaki męski zegarek wybrać do eleganckiej stylizacji?

Nie zapomnij o dodatkach - dopełnią one twoją stylizację 

Jeśli cenisz sobie elegancję, nie możesz przejść obojętnie obok gustownych dodatków. Oprócz oczywistych z nich, takich jak krawat, mucha czy modne buty, istotnym elementem męskiego ubioru jest zegarek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które doskonale współgrają ze formalnym strojem. Jeśli na co dzień ubierasz się przede wszystkim w szykowne koszule, marynarki, a może nawet w cały garnitur, postaw na dobry czasomierz. Możesz zdecydować się np. na klasyczny i ponadczasowy zegarek na szerokiej  bransolecie w kolorze srebra lub złota.

Duża, czytelna tarcza, błyszczące wskazówki, a także rozmaite przydatne opcje, jak datownik czy nazwy dni tygodnia, to dodatki, które nie tylko będą się dobrze prezentować, ale przede wszystkim nadadzą funkcjonalności twojemu nowemu gadżetowi. Jeśli natomiast jesteś cały czas w ruchu, a aktywność fizyczna to twoje drugie imię, możesz zdecydować się na sportowy zegarek sportowy, który w połączeniu z casualową marynarką, dżinsami i mokasynami, będzie wyglądać elegancko, lecz na luzie. Taki model zegarka możesz skomunikować ze swoim telefonem, a oprócz oczywistej funkcji wskazywania czasu, będzie wykonywał dla ciebie jeszcze wiele innych zadań, jak na przykład liczenie kroków czy spalonych kalorii. 

Czym się kierować wybierając męski zegarek do eleganckiej stylizacji?

Czy wiesz, w jaki sposób łączyć zegarek pozostałymi elementami twojego stroju? To zależy przede wszystkim, czy cenisz sobie klasykę elegancji, czy też raczej wraz ze swoją modą wolisz iść pod prąd. Według tradycyjnego modelu, aby można było powiedzieć o tobie, że jesteś szykownym facetem, możesz wybierać wyłącznie z dwóch rodzajów zegarków do eleganckich stylizacji - na skórzanym pasku lub na wspomnianej już wcześniej bransolecie. Jeśli już podejmiesz ten wybór, musisz wiedzieć w jaki sposób komponować taki zegarek z resztą stroju. Co ważne, jeśli decydujesz się na zegarek na bransolecie, jej kolor musi współgrać z pozostałymi elementami, jak np. medalik, sygnet czy oprawki okularów. Jeśli przeważa srebro, zdecyduj się właśnie na taką wersję. 

W przypadku zegarków na skórzanych paskach rzecz ma się nieco inaczej. Kolor paska należy dobrać pod kątem wszystkich pozostałych elementów stylizacji, wykonanych ze skóry, jak np. pasek od spodni, buty, aktówka, a nawet portfel. Nie bez znaczenia jest również gabaryt samego zegarka. Jeśli posiadasz drobne dłonie oraz ręce, zdecyduj się raczej na mniejszy zegarek, którego średnica koperty nie przekracza 40 milimetrów. Jeśli natomiast jesteś lepiej zbudowany i masz duże dłonie, możesz wybrać model, którego tarcza wykracza ponad 40 milimetrów.