Najnowsze wiadomości

4 października 2023 11:37

Garnitur z sieciówki czy na wymiar?Obecnie mężczyźni są dużo bardziej świadomi swojego wyglądu oraz tego, że warto w ten aspekt inwestować swoje pieniądze. Jedną z takich wartych zachodu inwestycji jest zakup garnituru. Każdy mężczyzna musi mieć w swojej szafie przynajmniej jeden, a najlepiej, kiedy z biegiem lat pojawiają się obok niego kolejne. Czym jednak kierować się przy wyborze garnituru, a przede wszystkim jaki garnitur wybrać - z sieciówki czy na wymiar? 

Garnitury z sieciówki - plusy i minusy 

Jakie są zalety i wady garnituru zakupionego w sieciowym sklepie? Dużym plusem jest na pewno ich dostępność. Bez wątpienia w każdym sklepie z modą męską można przymierzyć przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście typów garniturów, więc istnieje duża szansa, że znajdziemy wśród nich coś dla siebie. Przystępna jest także zazwyczaj cena, która przemawia za wyborem. Kolejnym plusem jest to, że zazwyczaj w miejscach zakupu garnituru można też skorzystać z usług krawieckich, w efekcie których garnitur będzie jak najlepiej dopasowany do naszych kształtów. Na tym jednak zalety garniturów z sieciówek się kończą. Przejdźmy zatem do minusów. Jednym z nich jest to, że ciężko spasować się ze swoją sylwetką w garnitur i wyglądać w nim tak, jakby był on skrojony na miarę. Co prawda, jak pisaliśmy wcześniej, istnieje możliwość zrobienia poprawek, ale pamiętajmy, że nie wszystko da się poprawić. Naszym zdaniem, znacznie lepiej jest zdecydować się na garnitur szyty na miarę, który będzie skrojony dokładnie pod życzenie klienta. 

Garnitur szyty na miarę twoich potrzeb 

Jakie są plusy garnituru szytego na miarę? Jest ich kilka. Po pierwsze, tylko decydując się na uszycie garnituru przez profesjonalny zakład krawiecki masz stuprocentową pewność, że będzie on pasował jak ulał, wyłącznie na ciebie. Każdą osobę charakteryzuje bowiem inna budowa, dlatego tylko zdjęcie miary przez wprawionego w swoim fachu krawca daje gwarancję, że garnitur nie będzie miał niewłaściwych proporcji, zbyt długich lub zbyt szerokich nogawek, a co więcej - będzie odpowiednio dopasowany w każdym wymagającym tego miejscu. Inną zaletą szycia garnituru na zamówienie jest fakt, że jest to również okazja na zakrycie takich cech naszej sylwetki jak wydatny brzuch, długie nogi czy barczyste ramiona. 

Innym atutem tego typu rozwiązania jest fakt, że szyjąc garnitur na zamówienie, na każdym etapie masz możliwość wprowadzania zmian. Na samym początku możesz poprosić o możliwość porównania kilku próbek materiału, aby w ten sposób móc wybrać tkaninę oraz kolor, które najbardziej do ciebie przemawiają. Inną kwestią są guziki, a nawet poszetka i krawat. Niewątpliwym minusem takiego rozwiązania jest natomiast cena. Szycie garnituru na miarę to z reguły dużo większa inwestycja, niż kupienie gotowego produktu ze sklepu. Na minus gra również fakt, że uszycie garnituru zajmuje trochę czasu i wymaga przynajmniej kilku przymiarek. Naszym zdaniem jednak, bez względu na czas, jak i cenę takiego stroju, zdecydowanie warto zainwestować w taką garderobę, bo i ile nasza sylwetka nie ulegnie zmianie, taki garnitur będzie cieszył przez długie lata. Jeśli zostanie uszyty w klasyczny sposób, na pewno też nie zdąży przez ten czas wyjść z mody.