Najnowsze wiadomości

4 października 2023 12:43

Sildenafil na problemy z erekcjąW obecnych czasach zaburzenia erekcji dotykają wciąż wzrastającej liczby dorosłych mężczyzn. Ze względu jednak na tempo życia oraz długotrwały stres, problem ten coraz częściej dotyka nie tylko mężczyzn w podeszłym wieku, ale także młodszych przedstawicieli płci. Niestety kwestie związane z zaburzeniami wzwodu owiane są nutą tajemnicy i przede wszystkim stanowią delikatny problem, o którym mężczyźni mówią niechętnie. Na szczęście dzięki postępowi medycyny w prosty sposób można zastymulować erekcję za pośrednictwem odpowiednich preparatów medycznych, w których skład wchodzi przede wszystkim Sildenafil. 

Zacznij od wizyty u lekarza

Na wstępie warto zaznaczyć pewną istotną kwestię. Jeśli zauważyłeś u siebie problemy z erekcją, nie rozpoczynaj leczenia na własną rękę! W pierwszej kolejności powinieneś spotkać się z lekarzem i porozmawiać z nim o swoich dolegliwościach. Zdarza się bowiem, że podłożem zaburzeń erekcji są obecne w organizmie choroby. Często też tego typu zaburzenie jest jednym z symptomów stanu chorobowego w ciele. Podpowiadamy, że o tym intymnym problemie powinieneś porozmawiać przede wszystkim z urologiem albo seksuologiem. Warto jednak rozpocząć diagnostykę w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. 

Jak działa Sildenafil? 

Sildenafil jest składnikiem wielu preparatów mających poradzić sobie z zaburzeniami erekcji. Jego zadanie polega przede wszystkim na rozkurczeniu naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje, że znacznie większa ilość krwi dociera do ciał jamistych znajdujących się w penisie. Właśnie wypełnienie ciał jamistych krwią powoduje wzwód. Przy zażyciu Sildenafilu może się on utrzymywać nawet przez kilka godzin. Ważne jednak jest to, aby tabletkę zażyć na około godzinę przed planowanym zbliżeniem. Co ważne, spożycie posiłku powoduje opóźnienie wchłaniania się tej substancji, więc aby nastąpił spodziewany efekt, trzeba się uzbroić nieco w cierpliwość.   

Jakie są skutki długotrwałego przyjmowania Sildenafilu?

Po pierwsze, warto wspomnieć o tym, że Sildenafil, jak wiele innych preparatów dostępnych w aptekach bez recepty, może powodować pewne skutki uboczne. Nie są one z reguły długotrwałe i zazwyczaj same ustępują, dlatego raczej nie należą do sytuacji alarmujących. Do podstawowych niepożądanych efektów ubocznych należą objawy trawienne, jak biegunka, zaparcia, wymioty, ale także okresowe bóle głowy. Kolejną kwestią, o której nie sposób nie wspomnieć, jest fakt, że Sildenafilu nie powinno się przyjmować przez długi okres, ponieważ może to prowadzić do przedawkowania. Efektami przedawkowania może być nie tylko wielogodzinny, bolesny wzwód, ale także np. problemy ze wzrokiem. Warto również wiedzieć, że na świecie zarejestrowano przypadki osób, które utraciły wzrok w wyniku właśnie przedawkowania tej substancji. Zanim więc sięgniesz po Sildenafil, skonsultuj się chociażby z farmaceutą, a najlepiej ze swoim lekarzem.