Najnowsze wiadomości

4 października 2023 12:29

Jak pielęgnować brodę?W dobie dzisiejszych czasów coraz więcej mężczyzn decyduje się na posiadanie brody. Stała się ona bardzo modnym wyznacznikiem stylu i męstwa. Żeby jednak broda prezentowała się nienagannie, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Z pomocą przyjdą tutaj rozmaite kosmetyki oraz akcesoria. Nie bez znaczenia są również regularne wizyty u barbera, a więc fryzjera, który w profesjonalny sposób zadba o twój zarost.  

Po pierwsze: szampon - czy jest niezbędny? 

O włosy na brodzie trzeba dbać podobnie, jak te na głowie, chociaż ze względu na swoją twardość, wymagają one nieco innej pielęgnacji. Nie bez znaczenia jest jednak to, co jesz. Oprócz zdrowo skomponowanej diety, ważne są także suplementy odżywiające włosy oraz skórę. Postaw przede wszystkim na preparaty bogate w biotynę, a także witaminę A. Ich stosowanie nie tylko sprawi, że włosy będą odżywione, przez co lepiej będą się układać, ale także nie będą podatne na łamanie, a skóra pod brodą będzie odpowiednio nawilżona i nie będzie się łuszczyć. Podobnie jak włosy na głowie, brodę także należy regularnie myć, najlepiej codziennie. Możesz skorzystać ze specjalnego szamponu do brody, o delikatnym i naturalnym składzie. Stosując go codziennie zauważysz, że twoja broda przestaje się puszyć i lepiej się układa. Co ważne, specjalny szampon do brody możesz zastąpić także delikatnym szamponem do włosów, najlepiej dziecięcym. Wybierając szampon do brody zwróć uwagę, aby pozbawiony był on takich substancji jak SLS, parabeny oraz silikony, ponieważ mogą one powodować nie tylko miejscowe podrażnienie skóry, ale także sprawią, że broda może się przetłuszczać. 

Po drugie: dobry olejek do brody

Innym kosmetykiem, który każdy brodacz powinien posiadać w swojej kosmetyczce, jest olejek do brody. Służy on przede wszystkim do maksymalnego nawilżenia brody. Przed nałożeniem rozetrzyj w dłoniach kilka kropel olejku, a następnie wetrzyj go dokładnie w całą brodę oraz wąsy. Codzienne stosowanie olejku sprawi, że twoja broda stanie się zdecydowanie bardziej miękka, a co więcej będzie ładnie pachnieć. Nabierze również blasku. Jeśli decydujesz się na zapuszczenie brody, postaw na olejek, dzięki któremu nie będzie ci dokuczać nieprzyjemne swędzenie. 

Po trzecie: szczotka z naturalnego włosia 

Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak włosy na głowie, także brodę trzeba regularnie czesać. Nie tylko po to, aby się nie plątała, ale także po to, aby dobrze się układała. Co więcej, codzienne czesanie szczotką o naturalnym i sztywnym włosiu sprawia, że nagromadzony pod brodą martwy naskórek zaczyna się złuszczać. Ważnym aspektem w trakcie czesania brody jest również kierunek. Nigdy nie czesz brody wbrew kierunku wzrostu włosów, ale zgodnie z nim. Będzie to nie tylko o wiele bardziej przyjemne dla ciebie i twojej brody, ale także sprawi, że w trakcie czesania pozbędziesz się tylko tych włosów, które już wypadły. istotne znaczenie ma również fakt, że podrażniając nieco naskórek w trakcie czesania, przyspiesza się proces wydzielania sebum, a więc naturalnego łoju, który ma największy wpływ na wygląd brody oraz łatwość jej układania.