Najnowsze wiadomości

4 października 2023 11:13

Najgorsze samochody dla facetaAuto dla mężczyzny to podstawowa zabawka, która musi się odpowiednio prezentować. Nie bez znaczenia jest również jego funkcjonalność, ale nie jest ona najważniejsza. Jeśli zamierzasz dobrze prezentować się w swoim aucie, musisz przede wszystkim wybrać auto pasujące do siebie. Nie wybieraj Corsy ani Micry, jeśli masz dwa metry wzrostu. Jeśli natomiast jesteś drobnej budowy, raczej nie wybieraj SUVa ani pick-up’a, bo będziesz wyglądał w nim dość śmiesznie. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie samochody na pewno nie powinny wejść w twoje posiadanie, żebyś nie skompromitował się przyjeżdżając pod dom dziewczyny w dniu waszej pierwszej randki.   

Kobiece auto nie dla mężczyzny

Samochód prawdziwego mężczyzny musi mieć to “coś”. Jeśli patrzysz na niego i widzisz, że do ciebie nie pasuje, to ten związek, uwierz, nie ma przyszłości. Nie decyduj się na pewno na model auta, którym poruszają się głównie kobiety. Niby w teorii nie ma czegoś takiego jak samochód dla kobiet, ale wszyscy dobrze wiemy, że w praktyce wygląda to zupełnie, zupełnie inaczej. Niektóre modele zarezerwowane są wprost dla kobiet i tak jest np. ze wspomnianymi już Micrą oraz Corsą, ale także z Fordem Ka. Pod żadnym pozorem nie kupuj takiego auta, bo zapewne niejeden kolega wytknie cię palcem. 

Postaw na praktyczną stronę, ale nie przesadzaj

Dopasuj auto do siebie nie tylko pod względem wyglądu, ale także zapotrzebowania. Nie bez znaczenia jest bowiem funkcjonalność samochodu, z którą albo się polubisz, albo nie. Nie warto kupować więc wyłącznie to, co się nam podoba, trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy gustem a kwestią praktyczną. Przede wszystkim zastanów się, jak często wybierasz się w dłuższe podróże samochodem i czy oprócz jednej małej torby zabierasz ze sobą np. rower czy sprzęt narciarski. Jeśli jesteś typem podróżnika, a do tego masz wiele pasji i związanych z nimi gadżetów, postaw raczej na większe auto, a przede wszystkim na takie z większym bagażnikiem, który pomieści wszystkie twoje niezbędne szpargały. Po drugie, jeśli często jesteś w trasie, musisz przede wszystkim wybrać model auta z odpowiednim silnikiem. Nie sprawdzi się tu na pewno np. Fiat 500 z silnikiem 1,2 V o mocy 69 koni mechanicznych, którym po prostu nie da się wyprzedzać. Jeśli należysz do osób wygodnych, zdecyduj się na auto z tempomatem, które pozwoli ci odpocząć na autostradzie, skupić się na jeździe i po prostu chłonąć zmieniające się pejzaże za oknem. 

Dodatkowe wyposażenie, którego nie może zabraknąć

Najgorsze auto dla faceta to zdecydowanie takie, które nie posiada dodatkowych bajerów. Wybierając więc auto dobrze zapoznaj się z jego specyfikacją techniczną. Składane elektrycznie lusterka, kurtyny powietrzne czy stabilizacja toru jazdy oraz trakcji to coś, czym warto się pochwalić nie tylko kolegom, ale przede wszystkim kobiecie, której chcesz zaimponować. Wyjątkowo praktyczny jest też komputer pokładowy oraz dwustrefowa klimatyzacja. Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania poszczególnych elementów samochodu. Najgorsze auto dla faceta to także auto po prostu tanie, a najgorzej, kiedy dodatkowo na takie wygląda.