Najnowsze wiadomości

4 października 2023 11:12

Idealne suplementy diety dla mężczyznNie jest tajemnicą ani zaskoczeniem, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, należy dbać zarówno o dietę, jak i ruch. Z pomocą przychodzą nam również rozmaite suplementy diety, które przy odpowiednio zbilansowanym żywieniu mogą wiele pomóc, a nawet zdziałać cuda. Warto rozszerzyć swoją dietę o suplementy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wszelkie niedobory najbardziej dają się nam we znaki. Wybierając odpowiedni suplement dla siebie, weź pod uwagę jednak swoją płeć. Być może nie wiesz, że dla mężczyzn, jak i kobiet dedykowane są różne tego typu specyfiki. 

Czym w ogóle są suplementy diety? 

Aby cały organizm działał tak jak należy, potrzebuje do tego wielu substancji i procesów. W suplementach diety znajdują się nie tylko witaminy, ale także rozmaite mikro- oraz makroelementy, a także naturalne wyciągi z dobroczynnych roślin, minerały, enzymy oraz tłuszcze. Ich odpowiednia kompozycja w poszczególnych rodzajach suplementów może stymulować nasz organizm do wzmożonej pracy. Suplementy mają za zadanie wspomóc nasz organizm, ale trzeba pamiętać o tym, że nawet najlepiej skomponowany suplement zda się na nic, jeśli nie będziemy dostarczać naszemu organizmowi zdrowego pożywienia. Przede wszystkim więc, zanim zdecydujesz się na suplementację czymkolwiek, zadbaj o zbilansowaną dietę. Wyjątkowo istotne jest również to, abyś skonsultował swój wybór z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj suplementy diety nie powodują skutków ubocznych, ale znaczenie ma przede wszystkim fakt, jakie leki przyjmujesz na stałe, na co chorujesz oraz jaki tryb życia prowadzisz. Staraj się nie brać żadnych cudownych kapsułek na własną rękę. 

Jakie suplementy dla mężczyzn? 

Wspomnieliśmy już na początku artykułu, że na rynku dostępne są zarówno suplementy dedykowane mężczyznom, jak i kobietom, jak i wiele ogólnych. Na co wpływają te dla mężczyzn i które z nich zasługują na szczególną uwagę? Czy stałoby się coś złego, gdyby kobieta zażywała suplementy dla mężczyzn lub odwrotnie? Przede wszystkim musisz pamiętać, że kobieta i mężczyzna zostali inaczej zaprogramowani przez naturę, a to oznacza, że mają oni różne potrzeby. Oczywiście nic złego nie powinno się wydarzyć, gdyby kobieta sięgnęła po specyfiki dedykowane mężczyznom, ale na pewno nie przyniosą one spektakularnego efektu, ponieważ to nie dla niej są one przeznaczone. 

Przykładowo, jednymi z preparatów przeznaczonych dla facetów, są te zawierające selen. Suplementacja selenem jest niezwykle ważna w profilaktyce raka prostaty. Jeśli natomiast chcesz zadbać o swoją potencję, zalecana jest przede wszystkim suplementacja niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi NNKT, czyli kwasami tłuszczowymi omega-3, omega-6 oraz omega-9. Tego typu suplementy posiadają ponadto bardzo często cynk, a także witaminy - m.in witaminę C oraz B. Jeśli natomiast zmagasz się z problemem łysienia, możesz sięgnąć po specjalne preparaty dedykowane wzmocnieniu włosów. Zawierają one przede wszystkim miedź oraz biotynę, ale często dodawane jest do nich także żelazo, kwas foliowy oraz witamina A. Po miesiącu stosowania takiego suplementy twoje włosy wyraźnie się zagęszczą oraz staną się mocniejsze.